Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu, 4.12.2022r.

1.Dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2.Tradycyjne Roraty od poniedziałku do piątku o g. 18.00. Zapraszamy!

3.W kalendarzu liturgicznym w środę: św. Ambrożego,biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy; w czwartek uroczystość Niepokalane Poczęcie NMP.

4.W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności ze Mszą Św. o g. 18:00.

5.W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Łączy się ona z objawieniem Maryi, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”(g.12.00-13.00). Zapraszamy! W tym dniu składamy ofiary do puszek na biedne kościoły. Na Mszy św. wieczornej odnowienie przyrzeczeń Róż Różańcowych Rodziców w intencji dzieci i nałożenie szkaplerza.

6.Modlitewny wieczór w intencji kapłanów i nowe powołania kapłańskie, zakonne odbędzie się w Pniewach w piątek, 9 grudnia, od g.21.00 z Mszą Św. o g. 23.00, która zakończy modlitwę w świątyni. Organizatorem są Wojownicy Maryi wespół z innymi grupami duszpasterskimi. Zapraszamy!!!

7.Spotkania kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z klasy siódmej i wszystkich klas ósmych zostają zawieszone do końca ferii zimowych.

8.W przyszłą Niedzielę, 11 grudnia Msza św. o g.11.00 w intencji wysiedlonych mieszkańców Powiatu Międzychodzkiego i ich rodzin w 83. Rocznicę Wysiedleń. Po Mszy uroczystości patriotyczne na skwerze przy kamieniu upamiętniającym te wydarzenia z okresu II wojny światowej. Podczas tej Mszy poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

9.Można składać do skarbony z napisem Caritas ofiary na paczki dla biedniejszych parafian. Zbiórka do puszek na paczki odbędzie się w niedzielę 11 grudnia. Przy kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu został wyłożony tradycyjny kosz „Caritas” na produkty o przedłużonym terminie ważności (produkty prosimy składać przed mszami) do dnia 12 grudnia włącznie. 13 będą robione paczki, a 14 grudnia wydawane.

10.Dziękujemy za złożone ofiary na daninę diecezjalną, remonty i utrzymanie parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

11.Zespół wokalny FINART działający w Centrum Animacji Kultury zaprasza na jubileuszowy koncert zespołu wokalnego FINART „MUZYKA JEST SERCEM ŻYCIA” z okazji V- lecia swojej działalności w niedzielę, dnia 4 grudnia, o godz. 16.00 w Centrum Animacji Kultury. Zespół FinArt wspólnie z chórem Totus Tuus często koncertował w międzychodzkich kościołach z okazji Dni Papieskich, Dnia Matki, z okazji Świąt Patriotycznych i innych. Bardzo serdecznie zapraszamy.

12.Jak zwykle po Mszy Św. polecamy prasę katolicką. W kruchcie i w zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Po Mszy można zabrać poświęcony Cudowny Medalik.

13.Zapraszamy też na naszą parafialną stronę internetową i Facebooka.

14.Na dzisiejszą niedzielę i nowy Rok Liturgiczny życzymy Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

15.W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Feliks Sowiński z ul. Piłsudskiego; śp. Lidia Michalska z Dormowa, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w naszej parafii. Wieczny Odpoczynek…

Dzisiaj jest

poniedziałek,
05 grudnia 2022

(339. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Rok A, I
Dzień Powszedni