W sobotę, 27 maja, Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00 (obowiązkowa dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023r.

1.Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Wieczorem o g. 17.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

2.Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła; w środę – święto Nawiedzenia NMP;w czwartek - Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola i towarzyszy; w niedzielę – urocz. Świętej Trójcy.

3.W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryiw łączności ze Mszą Świętą o g. 18.00.

4.Do środy zapraszamy codziennie na różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą Św., a po nim na Litanię Loretańską oraz na wieczorne nabożeństwa majowe zakończone Apelem Maryjnym o g. 20.30.

5.W czerwcu codziennie na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca.

7.pierwszy piątek rano litania do Najświętszego Serca Jezusa i akt oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Po południu spowiedź święta z Komunią Św. dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych od g. 15.30 do g. 16.30. Wieczorna Msza Św. o g. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach.

8. Objazd chorych w piątek 2 czerwca i w sobotę 3 czerwca od g. 9.00.

9.W pierwszą sobotę rano Msza Św. w intencji dusz czyśćcowych, a po Niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzi, którzy ranią Jej Serce, wbijając w nie ciernie swoich obelg i bluźnierstw. Serdecznie zapraszamy!

10.W przyszłą niedzielęuroczystość Trójcy Święteji Święto Dziękczynienia Opatrzności Bożej za szczególną opiekę nad naszą ojczyzną.

11.W czwartek po urocz. Trójcy Świętej, 8 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela po Mszy św. o g. 9.00 do naszego kościoła. Po procesji ok. g. 11.00. Msza św. u nas. Zapraszamy do wzięcia udziału w procesji wszystkich Parafian, a także Międzychodzkie delegacje z pocztami sztandarowymi. Hasła do poszczególnych ołtarzy:

    1. Ołtarz: Eucharystia dana i zadana Kościołowi

    2. Ołtarz: Kościół posłany do świata

    3. Ołtarz: Kościół żyje Eucharystią

    4. Ołtarz: Kościół – sługa jedności

    Tradycyjnie prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy (trzeciego i czwartego), a o ofiary na kwiaty i dekoracje prosimy czcicieli Chrystusa Eucharystycznego, bo ulice się nie sprawdzały.

12.Dziękujemy za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Konto parafialne, na które można wpłacać ofiary na rzecz parafii i zbiórek celowych: 55 9082 0005 0392 1087 2000 0010.

13.Jak zwykle po Mszy Św. polecamy prasę katolicką i zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową (www.nsmmiedzychod.pl) i na Facebooka.

14.Ks. Mikołaj organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 24 czerwca do 2 lipca. Wyjazd z Poznania i Wrocławia. Zapisy i informacje pod nr: 508–200-728; 884 – 111- 347. Koszt 600 zł i 290 euro. Szczegóły w gablocie.

15.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże!

Dzisiaj jest

czwartek,
01 czerwca 2023

(152. dzień roku)

Święta

Czwartek, VIII Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana