Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu, 3.12.2023r.

1.Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. to hasło programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na kolejny rok liturgiczny, który rozpoczynamy dzisiejszą Pierwszą Niedzielą Adwentu.

2.Tradycyjne Roraty od poniedziałku do piątku o g. 18.00. Zapraszamy.

3.Kalendarz liturgiczny: w czwartek - św.Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek - obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Łączy się ona z objawieniem Maryi, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata” (12.00-13.00). Zapraszamy! W tym dniu nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od  potraw mięsnych, a do puszek zbieramy ofiary na biedne kościoły.

4.W środę przed wieczorną Mszą Św. nowenna do nowenna do Niepokalanego Serca Maryi o g. 18.00. Po Mszy Św. zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.

5.W pierwszy czwartek przed wieczorną Mszą Św. Różaniec Godzina Święta w intencji nowych powołań do służby Bożej w kościele oraz za już pracujących na niwie Pana i  dziękczynienie za Eucharystię. Wieczorem spotkanie Grupy Modlitewnej o g. 19.00 w Domu Katechetycznym.

6.W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieżowe w Domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7.W sobotę zbiórka ministrantów o g. 10.00 w Domu Katechetycznym.

8.Katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w grudniu odbywają się u nas: 08 i 22 grudnia o g. 18.45 na probostwie. Plan katechez znajduje się też w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii

9.W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o g.11.00 poświęcenie medalików dla dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10.Dziękujemy za złożone ofiary na daninę diecezjalną, remonty i  utrzymanie parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

11.Jak zwykle po Mszy Św. polecamy prasę katolicką. W kruchcie i w zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i Kalendarze liturgiczne na 2024r. w cenie 4,-zł/szt. oraz w Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom od przyszłej niedzieli.

12.Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w naszej Archidiecezji od 16 do 30 grudnia2023r. Informacje w gablocie.

13.Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

14.Zapraszamy też na naszą parafialną stronę internetową i Facebooka.

15.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marian Grzesiak z ul. Muchocińskiej i śp. Barbara Biniaś bezdomna. Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj jest

poniedziałek,
04 grudnia 2023

(338. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Damasceńskiego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Barbary, dziewicy i męcz.