Ogłoszenia duszpasterskie na 20. Niedzielę zw., 14.08.2022r.

 

1.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: w środę - św. Jacka, prezbitera; w czwartek – błogosławionej Sancji Szymkowiak, dziewicy; w sobotę - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2.Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia wiązanek ziół, zbóż i kwiatów, a po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

3.W środę nowenna do Niepokalanego Serca Maryi w łączności z Mszą Św. o g. 18:00.

4.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory, tzw. DOŻYNKI. Msza Święta dziękczynna z wieńcami o g. 9.30. Zapraszamy Sołectwa, Gospodarstwa Rolne, Ogrodników, Sadowników …

5.Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na daninę diecezjalną, potrzeby parafii i na Ruch Osób Niepełnosprawnych z Poznania. Na KUL, WT UAM i Szkoły Katolickie zebraliśmy kwotę 191,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy szczere Bóg zapłać!

6.Dla przypomnienia: w sierpniu Msze św. tylko wieczorem, oraz Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i środę po wieczornej Mszy św. do g.19.30, natomiast w piątek od g.8.30 – g.9.30.

7.Jak zwykle po Mszy Św. polecamy prasę katolicką i zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową nsmmiedzychod.pl i na Facebooka.

8.Od 19 sierpnia w polskich kinach będzie można zobaczyć film fabularny pt. „Notre-Dame płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc w Europie, bezcenna relikwia chrześcijaństwa. To opowieść o sile wiary, modlitwy i poświęcenia dla ratowania chrześcijańskich wartości, co ma znaczenie w dzisiejszej zlaicyzowanej Europie. Chętnych serdecznie zapraszamy.

9.Dnia 22 i 23 sierpnia przyjmujemy intencje na nowy rok: rano od g. 8.00 do 12.00 i po południu  od g.17.00 do 20.00.

10.    Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w Przemęcie, w niedzielę, 28 sierpnia 2022r., o godz. 12.00 i będą połączone z dziękczynieniem miejscowej Gminy Przemęt.

11.    Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

Dzisiaj jest

piątek,
19 sierpnia 2022

(231. dzień roku)

Święta

Piątek, XX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Eudesa, prezb.